Гостьова лекція професора Алли Буйських

IMG 9083

25 вересня студентам історичного факультету була прочитана гостьова лекція. Лектором була відома дослідниця античності в Україні, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заступник директора Інституту археології НАН України Алла Буйських.

Тема лекції: "Новітні наукові досягнення з вітчизняного антикознавства". Студентам були запропоновані нові погляди на причини елінської колонізації, особливості утворення колоній на території Європи , Азії та Африки – спільні та відмінні риси, які зайвий раз підтверджують тезу про європейські витоки сучасної України.

Під час лекції професор Буйських висунула низку наукових аргументів, які уточнюють усталені в науковій літературі хронологічні рамки заснування окремих полісів та емпорій, продовжують дискусії щодо політичного та господарського життя еллінів на теренах України протягом VI ст. до н.е. – IV ст. н.е.

Відзначимо, що плідна співпраця факультету з Інститутом археології, яка в цьому році характеризується участю студентів у двох експедиціях, продовжується і у науково-педагогічному форматі. Продовження буде.

IMG 9082