З 06 по 09 квітня 2021 року в рамках тижня науки університету на історичному факультеті відбулася звітно-наукова конференція студентів та аспірантів «Освіта та наука – 2021». Конференція є традиційним підсумком результатів наукових досліджень здобувачів освіти в НПУ імені М.П. Драгоманова, на якій вони діляться своїми здобутками напрацювань з представленої тематики.

Окрім студентів та аспірантів історичного факультету до роботи конференції долучилися також студенти з Навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин СумДПУ імені А.С. Макаренка, а гостями стали здобувачі освіти старшої школи Дубівського ЗЗСО І-ІІ ступенів №1 з Закарпатської області, за що їм висловлюємо свою вдячність.

Конференція відкрилась традиційно з пленарного засідання, яке відбулось 06 квітня. З привітальним словом до учасників конференції звернулися декан факультету Тетяна Мелещенко, заступник декана з наукової та виховної роботи Олександр Мальований, а також в.о. завідувача кафедри всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін СумДПУ імені А.С. Макаренка - Світлана Моцак.

Після відкриття конференції пленарне засідання продовжилось доповідями студентів з усіх курсів (І курс - Вікторія Шумило, ІІ курс -Іван Губарь, ІІІ курс - Олександр Коваленко, IV курс - Ілля Бузунов, І курс магістратури - Оксана Кривуненко), а також аспірантки факультету (Оксана Богомаз). Окрім того, на пленарному засіданні виступив й студент із сумського вишу – Дмитро Осадчий.

У наступні два дні, 07 та 08 квітня, відбувалися засідання секцій «Дослідження історії та міжнародних відносин» та «Дослідження суспільно-гуманітарних дисциплін та методики навчання», на якому студенти та аспіранти виступили з темами, які стосуються історії України, всесвітньої історії, міжнародних відносин, суспільствознавства, методики навчання, мистецтвознавства, етнології тощо.

Окрім роботи конференції, під час тижня науки відбулися й зустрічі з істориками, які представляють Інститут історії України та водночас є й випускниками історичного. 07 квітня перед студентами й аспірантами виступав Віктор Даниленко, 08 квітня – Тарас Чухліб, 09 квітня – Олександр Алфьоров.

Записи засідань та зустрічей можливо переглянути у записі на YouTube каналі НТСА за посиланням*.

Тиждень науки на історичному пройшов цікаво, продуктивно та довів, що наука може бути легкою та водночас корисною для молодих поколінь!

* Посилання на канал -https://www.youtube.com/channel/UCSA1u2P5qW0j0KguxIUxwww/videos