Абітурієнту  

   

ДИСЦИПЛІНИ ЗА ВИБОРОМ  

   

Життя факультету  

   

Наукове товариство студентів та аспірантів  

   

Служби університету  

   

  1-5 лютого 2021 року викладачі та студенти факультету були учасниками онлайн-конференції «Чому Україна вибрала демократію?». організованої в рамках програми «Дослідження сучасної України» (TCUP) Українського наукового інституту Гарвардського університету.

Деталі за посиланням

 

16 2


Основними питаннями були:
• «Роль історії в розвитку української демократії». Модератор – директор УНІГУ Сергій Плохій, учасники: Домінік Арель (Оттавський університет, Канада); Олександра Гайдай (Український інститут, Київ); Ярослав Грицак (Український Католицький Університет) і Наталя Кібіта (Единбурзький університет, Великобританія)
• «Громадянське суспільство і масова мобілізація». Модератор – Емілі Ченнелл-Джастіс (УНІГУ). Учасники: Олексій Гарань (НаУКМА); Ольга Онух (Манчестерський університет, Великобританія); Галина Петренко (Українське інтернет-видання «Детектор медіа»); Лукан Вей (Торонтський університет)
• Головна промова: «Уроки українських демократичних трансформацій». Доповідач: д-р Френсіс Фукуяма. Виступ вченого викликав значне зацікавлення в аудиторії з різних країн світу, що засвідчила значна кількість запитань, на яку після виголошення доповіді дав відповіді вчений-політолог. Він також відповів на питання, яке поставила декан Тетяна Мелещенко: "Якою є роль освіти у розвитку демократії в Україні". Фукуяма підкреслив, що освіта є дуже важливою. Він досліджував як розвивалися різні держави світу і як вони досягали поступу демократії в освіті. Це одна з траєкторій. Багато країн, зокрема в Азії, у Франції, Англії увагу приділяють елітарній освіті. Важливо зробити більш ефективною вищу освіту, а також загальну, бо вона формує лідерів для реформування і якщо немає ресурсів її реформувати, то не варто очікувати і результатів. Бо розвиток держави залежить від еліти і якщо вона не буде професійною, то не можна говорити про користь для держави.
• «Інституції та реформа». Модератор – Адріан Каратницький («Атлантична Рада»/«Atlantic Council») Учасники: Ольга Айвазовська (Громадська мережа «ОПОРА»); Маргарета Бальмаседа (Університет Сетон Голл); Ростислав Павленко (НаУКМА); Джесіка Пісано (Дослідницький університет «Нова школа соціальних досліджень», Нью-Йорк, США)
• «Внутрішньо переміщене населення та його реінтеграція в Криму і на Донбасі» Модератор – Саша Джейсон (Стенфордський університет) Учасники: Таня Булах (Національна фундація розвитку демократії, США); Олександра Матвійчук (Центр громадянських свобод, Київ, Україна;, Ґрета Лин Олінґ (Мічиганський університет); Рустем Умеров (Верховна Рада України)

1616 1

16 3

16 416 5