На базі історичного факультету 18 лютого 2020 року відбулося фахове обговорення проєкту Стандарту базової середньої освіти Історична та громадянська галузь зініційоване МОН України за підтримки Європейського центру ім. Вергеланда.

В обговоренні взяли участь науковці, викладачі історії та методики з різних вишів, вчителі-практики, студенти. Разом працювали над вдосконаленням державного документу, що визначатиме ідеальну модель випускника - громадянина демократичної держави. Говорили про те, яким чином має відбуватися навчання, як розвивати компетентності, зокрема громадянські. Дійшли висновку, що знаннєцентрична система навчання більше не працює, натомість дієвим є дослідження світу, а не здобування готових знань. Активно працювали у робочих групах і спільно розробили побажання щодо вдосконалення стандарту.