Історики невтомні, допитливі, перебувають у постійному пошуку. Сьогодні 25.09.2019 р. - особливий день! До нас завітав наш випускник, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України Олександр Алфьоров.

Студенти і викладачі мали змогу послухати чудову лекцію присвячену постаті князя Святослава Хороброго. Але, що найголовніше для історика, це доторкнутися до джерел, до артефактів, які підтверджують історичну дійсність. Сьогодні ми мали унікальну можливість побачити і навіть потримати в руках печатку Святослава Хороброго, яку дивом вдалося повернути додому з Росії. Печатка найбільш войовничого князя Київської Русі – це маленький шматочок свинцю, вагою 12 грамів і розміром 22 міліметри. Цінність цього артефакту колосальна, вона дійшла до нас через більш ніж тисячу років, і є єдиною на даний час матеріальною річчю, що має безпосереднє відношення до князя Святослава. Тож це є реліквія не лише всеукраїнського, а й світового масштабу. Дякуємо пану Олександру за фаховість, доступність, креативність, і особливо, за патріотичну позицію та самовідданість дослідженням національної історії. Віримо у те, що живе спілкування з професійними істориками надихне на наукові дослідження та змотивує до розвитку в сфері історичної освіти і науки!