Регіональна історія країн світу

Загальні характеристики дисципліни

Навчальне навантаження з дисципліни

Методи навчання і форми контролю

Галузь знань

01 - «Освіта. Педагогіка

Кількість кредитів - 8

Методи навчання: пояснювально – ілюстративний,  проблемного навчання, частково – пошуковий (евристичний), дослідницький.

Спеціальність

014 – «Середня освіта. Історія»

Загальна кількість годин

Денна - 240

Освітній рівень Бакалавр

Лекції:

Денна - 68

Семінарські (практичні) заняття:

Статус дисципліни Вибіркова

Денна - 34

Лабораторні заняття

Рік вивчення дисципліни за навчальним планом 2 (другий)

Форми поточного контролю

Модульне тестування

Індивідувальна робота

Семестр ІІІ, ІV

Самостійна робота:

Тижневе навантаження (год.)

- аудиторне: 6

-самостійна робота: 2

Денна - 138

Мова навчання: українська

Співвідношення аудиторних годин і годин СРС:

Форма підсумкового контролю – письмовий екзамен у IV семестрі

Передумови навчання: закінчена середня освіта

-

Предмет вивчення навчальної дисципліни. Становлення і розвиток історичних регіонів ключових країн світу.

Міждисциплінарні зв’язки політична, економічна, соціальна, та культурна історія регіонів країн світу в контексті природно-географічних та етноісторичних особливостей їх розвитку.

Мета і завдання навчальної дисципліни. Метою навчального курсу «Регіональна історія країн світу» є ознайомлення студентів з історією регіонів ключових країні світу; визначення поняття «історичний регіон», критеріїв його становлення, специфіки і особливостей його розвитку; розгляду  історії базових регіонів у ключових країнах Європи, Північної та Південної Америки, Азії, Африки і Австралії; вироблення наукового розуміння ролі і місця основних регіонів ключових країн  в світовій історії;  формування у студентів комплексних, систематизованих знань з політичних, економічних та культурно-цивілізаційних особливостей розвитку регіонів країн світу.

Програма навчальної дисципліни: типова програма з курсу Регіональна історія країн світу.

Бібліографія:

1. Бейнбридж Д., Аткинсон Б. Турция. Пер. с англ. — Эксмо, 2013. — 816 с.
  2. Гладкий Ю. Н., Чистобаев А. И. Регионоведение - Гардарики,2003. Историки античности. – М., 1989, т.1-2.
  3. Данилов С.Ю., Черкасов А.И. 12 лиц Канады. - Мысль.,М.,1987.,-300с.
  4. Зверева Г. И. История Шотландии. — М.: Высшая школа, 1987. — 208 с.
  5. Ле Руа Ладюри Э. История регионов Франции. — М.: РОССПЭН, 2005. — С. 432.
  6. МакКормак Д. Історія Ірландії. — К.: Юніверс, 2006.
  7. Масляк П. О. Країнознавство : підручник / П. О. Масляк. – 2-ге вид., випр. – К. : Знання, 2008. – 292 с.
  8. Сержіу Буарке ді Оланда. Коріння Бразилії., Есеї. — Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2015. -240 с.
  9. Становление американского государства / Отв. Ред. А.А. Фурсенко. – СПб., 1992.
  10. Штокмар В.В. История Англии в Средние века. Изд. 2-е, дополн. — СПб.: Алетейя, 2005. — 203 с.
  11. David Gilmour The Pursuit of Italy: A History of a Land, Its Regions, and Their Peoples – 2011, 497 p
  12. John DaviesA History of Wales Penguin UK 2007
  13. Robert Kern The Regions of Spain: A Reference Guide to History and Culture - Greenwood Press, 1995 – 411p.
  14. Sean O'Toole The History of Australian Corrections UNSW Press, 2006 – 236 p.
  15. Werner Künzel/Werner Rellecke: Geschichte der deutschen Länder; Münster 2005 История древнего мира/Под ред. А. Г. Бокщанина. - М., 1982, ч. ІІ.

Методичне забезпечення: супроводжується наявністю робочої програми, текстів лекцій та підготовкою до систематизації та вдосконалення матеріалів для подальшої підготовки навчального посібника.

Реєстрація на навчальну дисципліну (для дисциплін за вибором) -

Зауваження: вивчення курсу орієнтовано на підготовку вчителя історії, що в процесі викладання в загальноосвітній школі дисципліни всесвітня історія повинен мати ґрунтовне  розуміння специфіки історичного розвитку різних регіонів ключових країн світу.

Лектор: Мальований Олександр Олексійович, доцент, к.і.н.

Факультет: Історичний факультет

Адреса: м. Київ, вул. Освіти, 6; телефон: 249-84-19