Мелещенко Тетяна Володимирівна

Декан історичного факультету, кандидат історичних наук, доцент

З 2008 р. працює на Історичному факультеті на посаді викладача кафедри методики навчання історії та суспільно-політичних дисциплін, з вересня 2011 р. — на посаді старшого викладача кафедри методики навчання суспільних дисциплін та гендерної освіти, а з вересня 2013 р. переведена на посаду доцента. З 2017 р. призначена заступником декана з наукової та виховної роботи, з 1 жовтня 2018 р. займає посаду декана.

Захистила кандидатську дисертацію в 2010 році за спеціальністю 07.00.02-Всесвітня історія. Тема: «Вацлав Гавел і його роль у державотворчих процесах Чехословаччини». У 2015 р. отримала звання доцента кафедри методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти.

Коло наукових інтересів: громадянська освіта, медіаосвіта і розвиток медіаграмотності, освіта з прав людини. Брала участь у міжнародних освітніх проектах, присвячених питанням розвитку громадянської освіти. У 2010 р. отримала грант Президента України для обдарованої молоді, а у 2016 р. отримала стипендію Кабінету Міністрів України для молодих учених.
Є тренеркою Програми підтримки демократичних реформ в Україні «Демократична школа».
Неодноразово представляла український досвід викладання громадянської освіти за кордоном, зокрема була учасницею конференцій у Грузії, Польщі, Фінляндії, Естонії, Чеській Республіці, Нідерландах, Німеччині, виступала з цього питання в Раді Європи (Стразбург, Франція).
Працює над питаннями розвитку і вдосконалення освітнього процесу як вищої так і середньої школи.

Є членом редколегії науково-методичного журналу “Історія в рідній школі”.

Науковий доробок, становить понад 85 наукових публікацій, серед яких навчальні програми, підручники та посібники для загальноосвітніх навчальних закладів з грифом МОН України та для педагогічних ВНЗ України, а також наукові та науково-методичні статті та інформаційні матеріали.

Нагороди:
2012 р. Благословенна грамота Української православної церкви Київського патріархату.
2017 р Подяка Академії української преси спільно з МОН України за інноваційну діяльність з упровадження медіаосвіти та медіаграмотності.
2018 р. Медаль за сумлінну працю.
2018 р. Подяка ректора за вагомий особистий внесок у розвиток університету і досягнення високих показників у професійній діяльності.