Hyzhnyak  І. А. Хижняк народився у 1948 р. у м. Львів. У 1972 році закінчив Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка. Після навчання в аспірантурі з 1980 р. працював на посадах доцента і професора кафедри загальної історії НПУ імені М.П. Драгоманова. У 1987-1995 рр. очолював кафедру. У 1993 році став першим вченим-гуманітарієм України, запрошеним для читання лекцій, проведення наукових досліджень та роботи з аспірантами в університетах США.

Член-кореспондент Академії політичних наук України. Дійсний член американської академії соціальних і політичних наук. В останні роки працював на посадах завідувача кафедри міжнародних відносин та країнознавства Міжрегіональної Академії управління персоналом, кафедри міжнародної інформації Міжнародного відкритого університету «Україна», професора кафедр міжнародних відносин та зовнішньої політики і міжнародної інформації Маріупольського державного університету.

Професор Хижняк мав значний науковий доробок, досліджуючи культурну політику, типологію культури та особливості культурної демократії США, міжнародні відносини та трансформації сучасного світопорядку, глобальні і регіональні проблеми державотворення. Є визнаний фахівцем з історії США другої половини ХХ – початку ХХІ ст. Автор понад 300 наукових праць, у тому числі, 5 монографій та 7 підручників.