Послухати фахівця з двадцятирічним досвідом викладання музеєзнавства зібралась зацікавлена аудиторія із понад 60 осіб, студентів-істориків і викладачів Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, працівників і співробітників Миколаївського обласного краєзнавчого музею, Миколаївського обласного художнього музею імені В. В. Верещагіна, Музею підпільно-партизанського руху на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни, Музею суднобудування та флоту, Миколаївського обласного центру туризму, Миколаївської науково- едагогічної бібліотеки, Центральної міської бібліотеки імені М. Кропивницького, кількох громадських музеїв підприємств, організацій і навчальних закладів обласного центру.

Під час відкритої лекції йшлося про стан розвитку вітчизняного музейництва на початку ХХІ століття, проблеми й виклики, що постали перед музеями України і їх колективами сьогодні. Потильчак О. В. поділився з слухачами власними міркуваннями щодо перспективних напрямків розвитку музейної справи, шляхів вирішення болючих для музейного середовища проблем демографічного, економічного, соціального характеру. Лекція професора переросла в обговорення порушених проблем, в ході якого присутні фахівці поділилися з колегами власним досвідом новаційної експозиційної, фондової, освітньо-виховної та громадсько-наукової роботи своїх музеїв.