У загально університетському конкурсі  на найкращій навчальний посібник перемогла праця завідувача кафедри історії України, професора Борисенка В.Й. та доцента кафедри історії України Візер С.О.  «Державотворчі  та національно-духовні процеси  в Україні першої половини XVII ст.».

У цьому навчальному посібнику всебічно аналізуються особливості державотворчих та національно-духовних процесів в Україні першої половини  XVII ст. Розглядаються зміни в менталітеті українського суспільства, спричинені утворенням нової церкви – уніатської. Проаналізовано головні аспекти обґрунтування концепції православних полемістів та практичні заходи по відстоювання права їх митрополії на незалежне існування. Показано основні моменти становлення уніатської церкви у вказаний період.